Rewitalizacja i modernizacja naturalną konsekwencją dojrzałości polskiego rynku

Wrz 03 2018

Rewitalizacja i modernizacja naturalną konsekwencją dojrzałości polskiego rynku

„ Rynek nieruchomości w Polsce obecnie wchodzi w kolejną fazę dojrzałości, trend rewitalizacji i modernizacji obiektów przemysłowych jest tego naturalną konsekwencją. Tereny postindustrialne są zagospodarowywane w Polsce już od kilkunastu lat. Dotychczasowy schemat najczęściej polegał na wyburzeniu istniejącej zabudowy i zbudowaniu w jej miejscu nowoczesnych obiektów komercyjnych lub mieszkaniowych. Wiele firm poszukuje jednak atrakcyjnych ofert w miejscach, w których prestiż związany z historią lokalizacji będzie wyróżniał ich siedziby na tle konkurencji. Dziś projekty zlokalizowane w zabytkowych budynkach są nie tylko modne, będzie ich coraz więcej ze względu na ograniczenie podaży gruntów inwestycyjnych w dobrych lokalizacjach. Stąd już dziś inwestorzy decydują się na odrestaurowanie zabytkowych budynków w historycznym sercu miasta lub rewitalizację ciekawych terenów poprzemysłowych niedaleko centrum.

 

Na terenie polskich miast jest jeszcze dużo terenów poprzemysłowych, które w niedalekiej przyszłości mogą zostać poddane procesom rewitalizacyjnym. Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań oraz Szczecin wprowadzają w ramach strategii rozwoju programy rewitalizacji, dzięki którym będzie możliwe uwolnienie obszarów poprzemysłowych i przywrócenie na nich funkcji usługowo-mieszkalnych. Coraz lepiej rozwinięta infrastruktura drogowa, handlowa, gastronomiczna i kulturalno- rozrywkowa sprawiają, że centra miast tętnią życiem niemalże przez 24 godziny na dobę. Dzięki tym pozytywnym zmianom Polska stała się atrakcyjnym miejscem nie tylko dla mieszkańców i turystów, lecz także dla inwestorów i wielu firm zainteresowanych wynajmem najwyższej klasy powierzchni zarówno biurowej jak i handlowej w prestiżowej lokalizacji.”

 

Anna Górska – Kwiatkowska, Landlord Representation Manager Office Department, Cushman & Wakefield w raporcie Rewitalizacje i Modernizacje w Polsce

0 Comments
Share Post
bluevine
anna.kruszewska@bluevine.pl
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.